kolmapäev, detsember 10, 2008

Informaatika analüüs

Esimese tsükli alguses pidime me looma endale gmaili ja sellekaudu tegema ka ajaveebi, kuhu kanda sisse kõikide informaatika tundide sisu. Minul oli juba varasemast ajast blogi olemas ja seetõttu mina uut tegema ei pidanud. Informaatika tõsisemat osa alustasime kaheksandas klassis õpitud mõistete kordamisega, sain meelde tuletada palju infot, mis meelest oli läinud.See tuli kasuks, sest nüüd ma tean arvutist rohkem infot, kui varem.
Peale mõistete tööd, pidime me õppima käsitlema faile ka kaustu. Pidime looma uusi kausu, leidma üles mingeid faile või vaatama kui palju on kõvakettal vaba ruumi. Seda kõike ma juba eelnevalt oskasin, seetõttu minule see väga suuri probleeme ei valmistanud. Samas sain ma jälle teada uusi asju, mida arvuti mul teha võimaldab. Sellist kaustade loomist ja paigutamist läheb vaja ka arvutis igapäevaelus, sest ikka tuleb ju ette, et on vaja luua uus kaust kasvõi mõne sünnipäeva piltide jaoks.

Järgmisena õppisime me hakkama saama Microsoft Wordiga e. tekstitöötlusprogrammiga. Seal pidime me õigesti vormistama dokumente. Üks asi, mis mulle meelde tuleb on mail merge. Ma polnud kunagi sellisest funktsioonist kuulnud, ometi oli ta olemas. See funktisoon lubas ühele lehele, samale kohale luua mitu nime, mis "edasi" nupule vajutades vaheldusid. See oli uus, huvitav ja põnev. Muidugi õppisime me kuidas panna teksti allindekseid, kuidas peita teksti , kuidas joont peale tõmmata jms. Ometi läheb seda kõike vaja kasvõi krijandite kirjutamisel, mõne põneva dokumendi loomisel või mõnes tööülesandes.
Osalesime ka paaridena informaatika olümpiaadil. Seal olid mõnevõrra loogilised ja mitteloogilised ülesanded, võib öelda et enamus asju panime suvaliselt, kuna õiget vastust meie peades ei koitnud.Tulemustega pole ma siiamaani kursis seega ei oska ma ka öelda, kas meil läks hästi või mitte.
Veel osalesime me klassiga veel Türi viktoriinis, mida täites saime me enda kodulinnast palju rohkem teada. Tänuks põhjalike vastuste eest, autasustati meid Türi linna meenetega.
Järgmisena oli meil kavas Exeli õppimine. Tabeltöötlus programmis lõime me erinevaid tabeleid, hetkel tuleb esimesena meelde isearvutav retsept, mis on kokale väga vajalik, sest ühe hiireklõpsuga arvutab programm sulle välja uued kogused. Muidugi tegime ka veel kõikvõimalikke sektor ja tabeldiagramme. Ma polnudki varem väga Exeliga kokku puutunud, kuid hea teada, et nüüd oskan ma ka käsitleda tabeltöötlusprogrammi. Hetkel ma arvatavasti seda igapäevaelus ei kasuta, kuid äkki viib tulevik mu sellisele alale, kus exelifa töötamine on igapäevane.
Peale seda lõime me endale Igoogle. Tegelikult, me seda otseselt ei löönudki kuna gmail oli juba eelnevalt olemas. Näen, et kui omad gmaili, siis on sinu ees mitmete programmide uksed valla. Igoogles pidime looma kastikese koos õppematerjalidega iga aine kohta. Kodus püüdsin seda samuti pusida, kuid minu mõistus sellest üle ei käinud. Seega viisin alustatu lõpule koolis. Tegelikult on Igoogle väga huvitav, sama moodi ma polnud ka sellisest asjast midagi kuulnd. Kui mul kunagi aega jääb, siis ma kavatsen ka Igoogle võimalustega rohkem tutvuda.
Järgmisena, pidime looma esitluse Google Docsi, samamoodi oli ka selline asi minu ja jaoks võõras, kuid samas ka huvitav. Valmis esitluse pidime me panema üles slideshare.com kodulehele, kus on väga palju erinevaid slidiesitlusi.
Kokkuvõtteks võib öelda, et informaatika tund on siiski kasulik, kuna ma olen nüüd arvuti asjus kaks korda targemkui varem. Palju asju saab kasutada igapäevaelu lihtsustamiseks ja samas palju asju on sellised, mille vaja minekut sa ei või kunagi ette teada.

Kommentaare ei ole: